Jaki wpływ mają geny na moje życie?

Po co robić test genetyczny?

Nasze geny to my – są niezmienne przez całe życie, określają, jacy jesteśmy, jakie mamy predyspozycje. Genów nie można zmienić, ale w wielu przypadkach mamy wpływ na to, czy nasze predyspozycje genetyczne się ujawniają (np. możemy mieć predyspozycje do nadciśnienia lub cukrzycy typu II, ale jeśli utrzymujemy odpowiedni styl życia, określoną dietę i aktywność fizyczną to choroby te mogą się u nas nigdy nie rozwinąć).

Możliwe też są sytuacje, że nasze geny nie są obciążone ryzykiem, ale styl życia jest przyczyną rozwoju choroby (na przykład długotrwała niewłaściwa dieta, otyłość i siedzący tryb życia może doprowadzić do rozwoju cukrzycy typu II).

Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak funkcjonuje nasz organizm, jakie mamy cechy i predyspozycje, aby zrozumieć na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Test genetyczny Nutrigen

 

Test genetyczny Nutrigen

Czego dowiemy się z testu NutriGen?

Profesjonalny test NutriGen koncentruje się na badaniu genów związanych ściśle z metabolizmem i odżywaniem. Bada aż 128 polimorfizmów pojedynczych nukleotydów i pokazuje zbiór naszych cech spośród 384 możliwych wariantów, co daje nam bardzo szeroką informację o funkcjonowaniu naszego organizmu.

Z wyników testu NutriGen możemy odczytać m.in. jaki jest nasz metabolizm makro i mikro składników, nasze predyspozycje do cukrzycy, insuliooporności, nadwagi i otyłości oraz innych chorób dietozależnych.

Poznamy nasze predyspozycje do awitaminozy, do nietolerancji pokarmowych, wrażliwości na niektóre pokarmy i smaki.

Dowiemy się, jakie są możliwości detoksykacyjne naszego organizmu, aktywność enzymów trawiennych i hormonów (w tym leptyny, adiponektyny, greliny i innych).

W jaki sposób wykonuje się badanie?

Dietetyk za pomocą patyczka wymazowego pobiera materiał genetyczny z nabłonka wewnętrznej strony policzka. Badanie bezbolesne, nieinwazyjne. Wynik po 4-5 tygodniach.

  • Koszt badania – 2300 zł (skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się o aktualnych obowiązujących promocjach w naszym gabinecie)

Więcej informacji na stronie www.nutrigen.pl